Piyano Kulübümüz

Piyano Kulübümüz


Piyano dersinin çocuklar için faydaları şu şekildedir:

El ve göz arasındaki uyumda ilerleme: Piyano dersleri çocukların hareket yeteneklerinin gelişiminde, el ve göz arasındaki koordinasyona ve genel yeteneklerinin gelişiminde son derece etkilidir. El ve göz arasındaki uyumun çocuklar için önemi son derece açıktır. Anaokullarında yazmayı öğrenen çocuklar için ve yazma yeteneklerini geliştiren daha büyük öğrenciler için göz ve el arasındaki uyum son derece faydalı olacaktır.

Konsantrasyon gelişimi: Piyano öğrenme dikkat gerektirmektedir ve bu nedenle çocuklar piyano çalarken ayrı ayrı kullandıkları ellerini ne şekilde kullanmaları gerektiğini düşünmeleri gerekmektedir. Ayrıca müzik notalarını okumak da dikkat ve konsantrasyon gerektirmektedir. Ayrıca notaları müziğe dökmek ve bu sırada uygun tempo ve ritim yakalamaya çalışmak da konsantrasyon gelişimine katkıda bulunmaktadır.

Okul derslerinde performans gelişimi: 200 yılında Franchis Rauscher’in araştırmaları sonucu yazmış olduğu Early Reserach Quarterly’e göre erken yaşta piyano eğitimine başlayan öğrencilerin fen, matematik ve hatta mühendislik derslerindeki konuları daha kolay anlayabildiklerini ortaya koymuştur.

Kişisel gelişimde çok yönlülük kazanılması: Piyano kurslarına katılan öğrencilerin büyük bölümü profesyonel piyanist olmuyorlar. Fakat değişik ilgi alanlarının olması ve birden fazla hobiye sahip olmaları kişilik gelişimlerinde çok yönlülüğe katkısı olmaktadır.

Kendine güven duygusunun gelişimi: Herhangi bir müzik parçasını mükemmel bir şekilde çalmak çocuklar için kendine güven duygusunu gelişiminde son derece etkilidir. Diğer enstrümanların aksine piyano küçük çocukların müzik eğitimine başlaması için son derece uygundur. Piyano eğitiminde çocuklar elbette bazı zorluklarla karşılaşırlar fakat bu zorlukların üstesinden gelme daha çok çalışıldığında bu zorlukların üstesinden daha kolay bir biçimde üstesinden geleceklerini görmeleri hayatların diğer evrelerinde kullanacakları bir ders niteliğinde olacaktır.

Büyük Değişim Koleji olarak “Müzik ruhun gıdasıdır.” sözünden yola çıkarak öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmesi amacıyla öğrencilerimize piyano kulübünde eğitim veriyoruz.