Dart Kulübümüz

Dart Kulübümüz


Büyük Değişim Koleji olarak çocuklarımızı hayata hazırlamak adına her türlü düşünce ortamında soğukkanlılıkla doğru ve mantıklı karar vermelerine yardımcı olabilecek her türlü eğitim verme yönünde kararlı eğitim planları oluşturuyoruz. Bu eğitim planlamaları içerisinde eğlenirken eğitim konusunda oldukça ilgiliyiz ve kulüplerimizi bu mantık üzerine oluşturuyoruz.

Neden DART?

Dart sporunda kısa süre içinde karar verebilmek, bu kararı nasıl uygulayacağını planlamak, planlanan atış yapılamaz ise hem yaşanan yoğun moral bozukluğu ile baş edebilmek hem de bir sonraki atışın nasıl yapılacağını düşünmek gibi yoğun zihinsel faaliyetler önemli bir yer tutuyor. Bu yönüyle dart sporu satranç sporuna benzetiliyor ve “Ayakta Satranç Oynamak” olarak da tarif ediliyor. Matematiksel zekanın gelişimine olağanüstü katkı sağlayan dart başta Almanya olmak üzere Avrupa’da bazı ülkelerde birçok ilköğretim okulunda destek dersi olarak uygulanmaktadır.

Dart, bireylerin zihinsel yorgunluklarını atmak; günlük iş, okul, ev stresinden uzaklaşabilmek; yoğun zihinsel faaliyetlerden sonra dinlenebilmek için etkili bir araçtır.

Dart gençlik merkezleri, kamplar, sosyal dinlenme ve eğlenme tesisleri, öğrenci yurtları, öğrenci kulüpleri, turizm işletmeleri, vb. birçok ortam için ideal bir rekreasyon etkinliğidir.